» Підсудним дозволять подавати апеляцію на тримання під вартою

30 червень 2022, Четвер, 22:11

Підсудним дозволять подавати апеляцію на тримання під вартою

30 Жовтня 2019г.
Адвокат и подсудимый

Верховній Раді пропонують виконати рішення Конституційного Суду та передбачити порядок оскарження ухвали про продовження строку тримання під вартою, постановленої під час судового провадження.

Проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (№2315) внесли члени Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності. У пояснювальній записці нагадується, що рішенням КС від 13.06.2019 №4-р/2019 визнано неконституційною відсутність у ч.2 ст.392 КПК можливості окремого апеляційного оскарження ухвали про продовження строку тримання під вартою до ухвалення рішення по суті. Про це пише Резонанс 30 жовтня 2019 року із посиланням на «ЗіБ».

У проекті передбачені зміни до стст.76, 331, 392, 394, 395, 400, 407, 423 КПК, а також додається нова ст.422-1. Серед іншого визначається, що суддя апеляційної інстанції, який брав участь у провадженні під час досудового розслідування, може брати участь у перегляді ухвали про обрання, продовження або зміну запобіжного заходу на тримання під вартою.

Скарги на такі ухвали подаватимуться обвинуваченим, його захисником, законним представником безпосередньо до апеляційної інстанції. Але це не зупинятиме розгляду провадження у суді першої інстанції, а також виконання такої ухвали. Адже для перевірки наявності ризиків апеляційна інстанція зможе витребувати тільки саму ухвалу та відповідне клопотання про обрання запобіжного заходу, але не матеріали провадження.

Враховуючи, що розгляд скарги відбуватиметься без участі сторін, сам перегляд, швидше за все, матиме формальний характер. Адже у розпорядженні судді-доповідача не буде навіть матеріалів, що містять докази, якими обґрунтовувалося клопотання, що суперечить п.1 ч.1 ст.178 КПК.