28 травень 2024, Вівторок, 07:17

Підтримує дії росії: викрито вінницького митрополита упц мп

12 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 12 жовтня. Резонанс. На Вінниччині Служба безпеки викрила митрополита однієї з єпархій Української православної церкви московського патріархату, який виправдовував агресію росії і розпалював серед вірян міжконфесійну ворожнечу. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на пресслужбу СБУ.

Цитата

"Слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії рф. Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі", – ідеться у повідомленні.

Як писав Резонанс, 11 жовтня СБУ проводила обшуки у вінницького митрополита упц мп Іонафана.

Деталі

Як зазначили, експертиза СБУ підтвердила протиправний характер дій митрополита.

Під час обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах вилучили:

• комп’ютерну техніку та мобільні термінали;

• друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу;

•  інші речові докази, які передали на експертизу.

У межах кримінального провадження за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення митрополиту про підозру.

Триває досудове розслідування.

Нагадаємо

Священника Української православної церкви московського патріархату судитимуть за те, що він зливав російській армії дані про ЗСУ у місті Сєвєродонецьк Луганської області.