21 лютий 2024, Середа, 10:52

По ялинкових ринках починають рейди

19 Грудня 2022г.


КИЇВ. 19 грудня. Резонанс. Держекоінспекція проводить рейди по ялинкових ринках для виявлення порушень. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція України, передає Резонанс.

Цитата

«Віднедавна по всій Україні запрацювали ялинкові базари. Однак, окрім офіційних місць збуту, де продавці пропонують сертифіковані ялинки, які зареєстровані в електронній системі обігу деревини та заготовлені відповідно до встановленого законом порядку на державних лісових підприємствах, з’являються точку збуту новорічних красунь, які були незаконно зрубані», - йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві відкрились ялинкові ярмарки

Деталі

У Держекоінспекції наголошують, що при покупці та виборі новорічної красуні люди мають право попросити продавця показати документи, які підтверджують легальність дерева, а саме: товарно-транспортну накладну, де має бути чітко зазначена порода дерева, яке ви купуєте, наприклад: сосна, ялина тощо.

«Окрім того, наявність етикетки або пластмасової бірки зі штрих-кодом та ідентифікаційним номером на дереві також є однією з ознак легальності збуту», - зазначається в повідомленні.

Повідомляється, що за необхідності можна просканувати код та звірити його в базі на сайті системи Лісогосподарського інформаційно-аналітичного центру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У КМДА нагадали про штрафи за незаконно зрубане дерево

«Цього року, як завжди, Держекоінспекція спільно з поліцією проводитиме рейди по ялинкових ринках з метою виявлення порушень та проведення профілактичної роботи серед населення», - інформує Держекоінспекція.

Окрім того, звертають увагу на те, що за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу статтею 88-1 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу обсягом від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без неї. Ця норма розповсюджується як на продавця, так і покупця.