28 травень 2024, Вівторок, 07:09

Поліція Київщини повідомила про підозру голові ДВК за фальсифікацію виборчої документації

7 Грудня 2020г.
вибори підозра1

Під час проведення місцевих виборів голова комісії всупереч вимогам законодавства підписала протокол про підрахунок голосів до остаточного його заповнення. Порушення виявив місцевий житель та повідомив про це до поліції.

Про це повідомляє Резонанс 7 грудня із посиланням на відділ комунікації поліції Київської області.

Працівники Богуславського відділення поліції оперативно відреагували на порушення виборчого права, провели невідкладні слідчі дії, опитали свідків та очевидців події.

Як з’ясувалось, у селі Киданівка голова дільничної виборчої комісії умисно підписала незаповнений протокол результатів підрахунку голосів виборців за кандидатів у депутати до районної ради та скріпила його печаткою.

Аби не допустити фальсифікації результатів волевиявлення громадян поліція вилучила цей примірник. Його було направлено на проведення відповідних експертиз.

За висновками експертів, підпис дійсно належить 47-річний жінці, яка виконувала повноваження голови виборчої комісії.

Наразі слідчі Богуславського відділення поліції зібрали достатньо доказів та за процесуальним керівництвом місцевої прокуратури повідомили голові виборчої комісії про підозру за ч. 1 ст. 158-3 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram