28 травень 2024, Вівторок, 07:26

Поліція відкликала супровідний лист до НКРЗІ з рішенням суду, за яким провайдери зобов’язані заблокувати 426 сайтів, – Геращенко

25 Лютого 2021г.
153764792 3731148486971971 393752193794816629 O

25 лютого Україна з подивом дізналася про те, що рішенням Голосіївського районного суду м. Києва накладено арешт на 426 інтернет-сайтів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, - пише Резонанс 25 лютого.

За словами Геращенка, "є такий громадянин - Олександр Пан. Йому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами".

17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії.

У свою чергу, поліція, після реформи кримінально-процесуального законодавства, зобов'язана за статтею 214 КПК реєструвати будь-які заяви про вчинення кримінального правопорушення.

"Після чого, Олександр Пан і його адвокати звертаються до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали", - зазначив заступник міністра МВС.

Автоматична система розподілу справ, якою свого часу дуже пишалися реформатори судової системи, розподіляє справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк, яка 4 лютого 2021 року виносить рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто - «знаряддям злочину», та накладає на них арешт.

Після чого, необґрунтоване рішення суду направляється слідчому поліції, а також до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Як зауважив Антон Геращенко, ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було, крім "шкоди суспільній моралі після таких рішень суду".

Наразі поліція вже відкликала свій супровідний лист до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Кримінальне провадження буде витребуване до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки та, в разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрите згідно передбаченої КПК процедури.

"Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо.", - акцентував Геращенко.

Також він звернувся до народних депутатів з пропозицією внести суттєві зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів та ввести дослідчу перевірку заяв громадян, щоб відсіювати "подібного роду замовні справи".

Крім того, заступник міністра вважає необхідним врегульовувати законодавство про інформацію, задля того, щоб врегулювати відносини між пресою, правом на свободу слово та можливість фігурантам журналістських розслідувань цивілізовано захищати свою честь та гідність у випадку, якщо їх права були порушені.

"Ну і звичайно залишається велике питання щодо адекватності окремих представників Феміди, які готові піддаватися тиску різних шахраїв і виносити свавільні та необґрунтовані рішення Іменем України", - резюмував заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

СУД ХАРКОВА ПОСТАНОВИВ ЗАБЛОКУВАТИ НИЗКУ ТELEGRAM-КАНАЛІВ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram