30 вересень 2023, Субота, 12:17

Понад 400 осіб у камерах, розрахованих на 140: в СБУ показали умови, в яких окупанти тримали людей у Куп’янську

17 Вересня 2022г.


КИЇВ. 17 вересня. Резонанс. Служба безпеки України розслідує, як російські окупанти незаконно утримували громадян у Куп’янську. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на Telegram СБУ.

Деталі

У СБУ наголошують, що незаконна в'язниця рашистів була облаштована у райвідділку поліції Куп'янська, де під час російського вторгнення знаходився "керівний центр" окупаційної адміністрації. Встановлено, що в цих приміщеннях рашисти утримували та знущалися з місцевих мешканців, які відмовлялися з ними співпрацювати.

"Серед куп'янчан мало хто хотів допомагати ворогу, тому "тюрма" була переповнена втричі: у камерах, розрахованих на 140 осіб, окупанти одночасно тримали понад 400. Незаконно ув'язнені громадяни змушені були спати стоячи. За міжнародними конвенціями, таке поводження визнається катуваннями та є жорстокими, нелюдськими видами поводження і покарання", - йдеться в повідомленні.

Слідчі Управління СБУ в Харківській області документують звірства та інші воєнні злочини, вчинені російсько-окупаційними військами проти мирного населення, в рамках кримінальних проваджень за ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни).

Додамо

На деокупованих територіях Харківської області виявили 10 катівень, які облаштували російські військові.