29 травень 2024, Середа, 07:33

Португалія постраждала від повені після злив. Лісабон під водою

13 Грудня 2022г.


КИЇВ. 13 грудня. Резонанс. Сильний дощ обрушився на португальську столицю у вівторок, затопивши тунелі, змітаючи автомобілі та змусивши владу призупинити рух автобусів та трамваїв та закрити деякі основні дороги, передає Резонанс з посиланням на агентство Lusa.

Деталі

Мерія Лісабона оголосила «червоне» попередження про погоду і закликала людей залишатися вдома і уникати поїздок до столиці в гирлі річки Тежу.

З півночі служби екстреної допомоги повідомили про 275 інцидентів у Лісабоні та сусідньому районі Сетубал, у тому числі про затоплені вулиці, тунелі та вокзали. Деякі магазини та ресторани виявилися наполовину затоплені.

У мерії повідомили, що міські автобуси та трамваї не ходять, метро не працює в повному обсязі, а низка вокзалів недоступна через повінь.

Несприятливі погодні умови також призвели до зупинки столичного району Лісабона минулої середи, коли одна людина загинула у затопленому підвалі.

Сильний дощ також пройшов в центральному районі Порталегре.

У сусідній Іспанії також сталася повінь. В Андалусії дороги опинилися під водою.

Додамо

Мерія Лісабона критикувалася за те, що протягом багатьох років не створювала інфраструктуру для запобігання повеням.

Зливи послідували за місяцями посухи в Португалії та Іспанії. Минуле літо також було одним із найспекотніших з моменту початку реєстрації погоди.