13 квітень 2024, Субота, 14:51

Посадовців Адміністрації морських портів запідозрили в оборудці на 90 млн грн

4 Лютого 2023г.


КИЇВ. 4 лютого. Резонанс. Служба безпеки України викрила масштабну корупцію в Южненській філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України». Посадовців Адміністрації морпортів підозрюють у розкраданні понад 90 млн грн. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на СБУ.

Цитата

«Служба безпеки України, за сприяння керівництва Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури викрила масштабну корупцію в Южненській філії ДП «Адміністрація морських портів України». До організації незаконної діяльності причетні керівник філії держустанови у 2017-2018 роках і двоє його підлеглих», - йдеться в повідомленні.

Деталі

За даними слідства, у травні 2017 року чиновники уклали договір з комерційною структурою на виконання днопоглиблювальних робіт в акваторії морського порту «Південний». При цьому, як вказано, вартість відповідних робіт була штучно завищена.

«Встановлено, що державні гроші були переведені на рахунки підрядника, але фактичний обсяг робіт не відповідав документам. Таким чином з держпідприємства було виведено у тінь більше ніж 90 млн грн», - зазначається в повідомленні.

СБУ повідомляє, що у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України, трьом організаторам оборудки повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Доповнення

СБУ ліквідувала масштабну схему привласнення державних грошей, виділених на будівництво казарм для військових. До оборудки причетні колишній керівник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ та старший офіцер відділу технічного нагляду за будівництвом.