29 лютий 2024, Четвер, 06:58

До суду передано справу щодо пожежі у «Токіо-Стар», де 9 загиблих

2 Липня 2020г.
20 Main

Прокуратура Одеської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно одного із співвласників, старшого адміністратора та адміністратора готелю «Токіо-Стар» в Одесі, які підозрюються у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що призвело до виникнення пожежі (ч. 2 ст. 270 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 2 липня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Крім того, в рамках слідства правоохоронні органи повідомили про підозру в аналогічному правопорушенні другому співвласнику та відповідальному за ремонт електромережі готелю. Наразі вони перебувають в розшуку у зв’язку із переховуванням від органів розслідування.

За даними слідства, співвласник готелю – директор та кінцевий беніфіціар юридичної особи організував у нежитлових приміщеннях ремонтного цеху колишнього трамвайного депо, які не відповідало вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва, діяльність готелю. Старший адміністратор готелю відповідала за дотримання в готелі вимог пожежної безпеки. Адміністратор готелю - працювала у день виникнення пожежі, але після спрацювання протипожежної системи неодноразово вимикала її та не забезпечила виклик підрозділів ДСНС, що спричинило виникнення пожежі на всій території готелю, а також не вжила заходів щодо евакуації мешканців готелю.

Під час досудового розслідування правоохоронцями допитано 186 осіб - свідків, очевидців події, потерпілих, проведено впізнання 9 загиблих, проведено 8 оглядів місця події, 11 обшуків, 84 виїмки документів, призначено та проведено 31 судову експертизу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Одеській області.