28 травень 2024, Вівторок, 07:57

Президенту направлено депутатський запит щодо конкурсу на посаду директора ДБР

24 Лютого 2021г.
6034d24a59b1b

Народний депутат від "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ", заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка направив депутатський запит Президенту України Володимиру Зеленському з проханням вжити заходів для реалізації закону № 305-IX (Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» № 305-IX (далі – закон № 305-IX). Зокрема, для визначення представників від Кабінету міністрів до складу Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора ДБР.

Про це пише Резонанс 24 лютого з посиланням на пресслужбу народного депутата України

«Прошу сформувати Конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посади директора державного бюро розслідувань та провести у визначені відповідно до Закону № 305-IX строки Конкурс на зайняття посади директора державного бюро розслідувань», – йдеться у депутатському запиті.

Григорій Мамка наголосив, що Кабмін досі не визначив своїх представників до Конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора ДБР, процедура проведення конкурсу заблокована, більше року відсутній директор цього правоохоронного органу, на який покладено низку важливих обов’язків.

Також парламентар ініціює внесення до Верховної Ради проекту «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо розблокування діяльності комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Державного бюро розслідувань».

Проектом пропонується виключити міжнародних експертів зі складу комісії з проведення конкурсу на посаду директора ДБР. Натомість Кабмін може запропонувати своїх представників, які увійдуть до складу комісії.

Як написав у коментарі Резонансу експерший заступник Директора ДБР Олександр Бабіков: "Питання призначення керівника ДБР надзвичайно важливе для забезпечення діяльності бюро та гарантій його незалежності. Слушною є і пропозиція формування конкурсної комісії виключно за рахунок вітчизняних експертів та громадських діячів. Ми маємо звикати думати власною головою і діяти на власний розсуд в інтересах держави та її суверенітету.".

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram