14 червень 2024, П'ятниця, 09:26

Пристайко розповів, чи вдасться Україні отримати винищувачі Eurofighter

4 Березня 2023г.


Заяви влади Британії по те, що Україна може отримати літаки Eurofighter «лише в мирний час» – це «спроба бути відвертими у спілкування та зусилля не налякати союзників». Про це в інтервʼю проєкту Радіо Свобода Донбас.Реалії заявив посол України в Сполученому королівстві Вадим Пристайко.

«Тобто намагатися, як Британія це часто робить в НАТО, сприяти формуванню консенсусу. Для того, щоб передати таку складну техніку, як винищувачі, які мають обслуговуватись, мають бути навчені пілоти і техніки, мати цілевказання і [розуміння], куди, звідки, хто і як застосовує в багатовекторній війні – для цього потрібна взаємодія багатьох союзників. Те, що робить Велика Британія – поступово формує консенсус», – зазначив дипломат.

Він нагадав, що подібна ситуація була з поставками танків – «був проривний момент, коли було необхідно зсунути небажання всіх інших союзників».

«І, якщо ви пам’ятаєте, незважаючи на те, що оголошення було зроблено, саме офіційне підтвердження прем’єр-міністром [Великої Британії Ріші Сунаком] забрало майже тиждень – для того, щоб він офіційно це повторив», – нагадав Пристайко.

За його словами, Британія з постачанням танків намагалась переконати союзників, що існує два варіанти розвитку подій.

«Або Британія йде сама з цим оголошенням і пробиває цей пролом, в який мають зайти усі інші, або усі разом, як один фронт, як НАТО, зробимо цей дуже важливий крок. Цього разу Британія була успішна. Я думаю, той самий процес відбувається зараз з винищувачами», – підсумував Пристайко.

Україна давно просить союзників про надання сучасних літаків. Під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Президент США Джо Байден в інтерв’ю ABC News, показаному 24 лютого, заявив, що українському президенту Володимиру Зеленському зараз не потрібні винищувачі F-16.

Про надання Україні літаків наразі офіційно не заявила жодна країна.