15 квітень 2024, Понеділок, 08:04

Призов кримчан до військ держави-окупанта – це насильницьке переміщення громадян України, – Поночовний

27 Листопада 2020г.
2710

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя за оперативного супроводження Департаменту контррозвідки СБУ повідомила про підозру «військовому комісар у Республіки Крим по Чорноморському та Роздольненському районах» у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України, а саме у порушенні законів та звичаїв війни, що полягає у примушуванні осіб служити в збройних силах держави - окупанта. Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.

Про це повідомляє Резонанс 27 листопада із посиланням на пресслужбу прокуратури АРК та міста Севастополя.

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний після окупації півострову, у 2014 році зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта. Згодом, у 2016 році, обійнявши посаду «військового комісара Республіки Крим по Чорноморському та Роздольненському районах», реалізуючи незаконну політику РФ та її окупаційної адміністрації, підозрюваний безпосередньо розробляв план та забезпечував проведення примусових призовних компаній. Відтак, «військовий комісар», реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва держави-окупанта, організовував 8 призовних компаній кримчан на строкову службу до Збройних сил Російської Федерації. Вказані дії підозрюваний вчиняв всупереч статті 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, яка категорично забороняє державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах.

«Проведення чергової незаконної призовної компанії «окупаційною адміністрацією РФ» в Криму є продовженням реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на зміну демографічного складу населення півострову, оскільки громадяни України, які не бажають проходити службу в ЗС РФ, зазнають кримінальних переслідувань та змушені покидати півострів для їх уникнення. Таким чином, окупаційна влада забезпечує здійснення насильницького переміщення громадян України з території півострова» - наголосив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram