13 квітень 2024, Субота, 22:15

Аксьонову та Константинову повідомлено про підозри у порушенні законів та звичаїв війни

24 Лютого 2021г.
154575589 1583019931891459 8689690389232069327 N

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозри окупаційним «голові Ради міністрів Республіки Крим» (на момент вчинення злочину) Сергію Аксьонову та «голові Державної Ради Республіки Крим» Володимиру Константинову у вчиненні широкомасштабного та систематичного привласнення публічного майна, що знаходиться на території окупованого півострова за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Про це повідомляє Резонанс 24 лютого із посиланням на пресслужбу прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Досудовим розслідуванням встановлено, що після окупації Російською Федерацією півострова Крим та так званого «обрання» підозрюваних на вищевказані «керівні» посади в окупаційній адміністрації РФ в Криму, всупереч положенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, які забороняють державі-окупанту привласнювати публічну власність на окупованій території, ухвалили низку незаконних рішень щодо націоналізації державного майна, яке перебуває у державній власності підприємств, установ і організацій, що відносяться до сфери управління міністерств і відомств України на території АР Крим та м. Севастополя. Продовжуючи злочинну діяльність, підозрювані забезпечили виконання вказаних рішень шляхом передачі зазначеного майна у федеральну або «республіканську» власність. До такого майна відноситься Державний концерн «Масандра», «Міжнародний дитячий центр Артек», та державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз». Досудове розслідування здійснюється СВ ГУ СБУ в АР Крим.

«Враховуючи те, що основна мета діяльності органів прокуратури – встановити винних у вчиненні злочину та забезпечити виконання принципу невідворотності покарання, ми поєднуємо як національний, так і міжнародний кримінально-правові механізми, у тому числі, звернення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Зокрема, наше перше повідомлення до МКС стосувалося саме широкомасштабного знищення і привласнення майна, не виправданого військовою необхідністю. У ньому йшлося також про всі зафіксовані факти так званої «націоналізації» державного майна України окупаційною адміністрацією Російської Федерації в Криму. У 2020 році ми направили ще одне інформаційне повідомлення, у якому зафіксовані факти захоплення приватного майна 3952 громадян України, право власності яких було порушено» - зазначив керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram