12 квітень 2024, П'ятниця, 17:31

Прокуратура через суд вимагає стягнути 4 млн грн через незаконне використання приміщень студентського гуртожитку

12 Жовтня 2020г.
44175581 Ktyyqnhfeblc5ii8sldp6yeub2wooxdb8zmx1vz2tou

Київська місцева прокуратура № 6 пред’явила позов до господарського суду м. Києва про стягнення з суб’єкту господарювання в дохід держави понад 4 млн гривень за самовільне використання будівлі гуртожитку, що розташований у центрі Києва та на праві господарського відання закріплений за одним з державних університетів.

Про це повідомляє Резонанс 12 жовтня із посиланням на прес-службу Київської міської прокуратури .

Установлено, що частина будівлі гуртожитку незаконно, без будь-яких правових підстав упродовж 6 років використовувалась суб’єктом господарювання під готельні номери з метою отримання прибутку від підприємницької діяльності.

При цьому розмір упущеної вигоди від недоотриманої державою орендної плати за користування державним майном становить понад 4 млн гривень.

На адресу порушників університетом неодноразово направлялись листи щодо звільнення приміщень та відшкодування збитків, завданих незаконним та безоплатним використанням державного майна, однак, ці вимоги повністю ігнорувались, збитки залишались не відшкодованими.

На підставі викладеного ювенальними прокурорами Київської місцевої прокуратури № 6 заявлено позов про примусове стягнення зазначеної суми в дохід держави.

Крім того, за позовом прокурора, задоволеним господарським судом міста Києва, юридичну особу-порушника зобов’язано звільнити безпідставно зайняті приміщення гуртожитку.

Захист майнових прав держави є одним із пріоритетних напрямів прокурорської діяльності. Особлива увага при цьому приділяється сфері, що стосується поновлення порушених прав неповнолітніх, у тому числі щодо користування майном навчальних закладів.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram