» Прокуратура Києва пояснила, що відбувається у справі Богатирьової

04 грудень 2022, Неділя, 20:07

Прокуратура Києва пояснила, що відбувається у справі Богатирьової

5 Червня 2020г.
1197665_9171251

За розміщеною у ЗМІ інформацією 4 червня 2020 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, розглянувши апеляційну скаргу адвокат підозрюваної очільниці МОЗу Раїси Богатирьової  на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 28.08.2019 про застосування відносно неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, та відмовила прокуратурі у задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу.

У зв’язку з цим у прокуратурі Києва Резонансу повідомили наступне: досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою колишнього віце-прем’єр міністра – міністра охорони здоров’я України з 2014 по 2018 р. здійснювалось Генеральною прокуратурою України.

У зазначений період слідчими та прокурорами ГПУ їй вручено повідомлення про підозру в порядку ч.1 ст.278, ст.111, ст.135 КПК України, у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

- Належність вручення повідомлення про підозру перевірено та підтверджено, розміщеними у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвалами Печерського районного суду м. Києва від 20.05.2015 та Апеляційного суду м. Києва від 18.08.2015 та 21.01.2016, які набрали законної сили та не скасовані, - йдеться у релізі столичної прокуратури. - Крім того, слідчими та прокурорами ГПУ вносилось до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної екс-віце-прем`єр міністра, яке за участю захисника відсутньої підозрюваної розглянуто 20.05.2015 Печерським районним судом м. Києва та задоволено.

Так, під час вказаного судового розгляду слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва, серед іншого, дійшов висновку про обґрунтованість та належність вручення підозри Богатирьовій, додержання вимог ст.ст. 177, 178 КПК України щодо змісту клопотання, доведеності ризиків, наявності вагомих доказів вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, тощо, - твердять у прокуратурі.

Одночасно слідчим суддею визнано необґрунтованим та не прийнято до уваги доводи сторони захисту щодо наявності порушень вимог ст.ст.276, 278 КПК України з боку сторони обвинувачення під час винесення та вручення письмового повідомлення про підозру, що також підтверджено ухвалами Апеляційного суду м. Києва від 17.08.2015 та 21.01.2016.

Наведенні ухвали набрали законної сили та не скасовані.

У подальшому, 27.08.2019, на виконання вимог ухвали Печерського районного суду м.Києва від 20.05.2015 про обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, останню затримано в міжнародному аеропорту “Київ” та доставлено до Печерського району м. Києва для розгляду питання про застосування запобіжного заходу.

При цьому співробітником прокуратури м. Києва - прокурором у кримінальному провадженні підозрюваній та її захиснику, відповідно до вимог ст.184 КПК України, вручено під підпис копію клопотання від 28.08.2019 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, раніше обраного ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 20.05.2015, та відповідні додатки визначені КПК України, в тому числі і копію повідомлення про підозру від 20.10.2014, раніше складену та вручену співробітниками ГПУ.

З огляду на викладене, співробітниками прокуратури м.Києва не складалось нове повідомлення про підозру колишній віце-прем‘єрці, оскільки діючими нормами КПК України не передбачено повторне складання та вручення ідентичного повідомлення про підозру, яке раніше вже було вручено підозрюваній в порядку ч. 1 ст.278, ст.111, ст.135 КПК України.

У той же день, 28.08.2019, Печерським районним судом міста Києва до підозрюваної був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із визначенням застави у розмірі 6 млн. грн., яку 29.08.2019 внесено.

На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП, - зазначили у пресслужбі прокуратури Києва.

ИНОГДА ОНИ ВОЗВРАЩАЮТСЯ, ИЛИ РОЖДЕСТВЕНСКИЕ КАНИКУЛЫ АНТИМОСА

Як нагадує Резонанс, 19 червня 2014 (до речі, у день відставки в.о. Генпрокурора Олега Махніцького) Генпрокуратура повідомила про кримінальне провадження відкрите за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) за фактом розтрати держкоштів службовцями МОЗ, в тому числі особисто його колишнім головою.

За даними Головного слідчого управління Генпрокуратури, йдеться про розтрату 63,5 млн грн при здійсненні упродовж 2011-2013 років закупівлі імунобіологічних препаратів, лікарських засобів, виробів медпризначення і обладнання за суттєво завищеними цінами.

Крім того мова йде про розтрату коштів в сумі 279 млн грн, які були використані в першій половині 2013 року на закупівлю інсулінів "Індар" у ПрАТ "По виробництву інсулінів "Індар".

Також Головне управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави ГПУ розпочало провадження за фактом вчинення посадовцями МОЗу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

Як зазначили в ГПУ, було встановлено, що ці службові особи умисно, всупереч забороні, безпідставно перерахували товариству бюджетні кошти на загальну суму 6,4 млн грн.

У відомстві нагадали, що вже розпочато кримінальне провадження стосовно службових осіб ПрАТ "По виробництву інсулінів "Індар", які умисно протиправно завищили ціни лікарські засоби, що закуповувались МОЗом, чим завдано державі збитків на суму 3,3 млн грн (ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України).