» Столичні прокурори знайшли підозрюваного у загибелі будівельника

19 серпень 2022, П'ятниця, 20:51

Столичні прокурори знайшли підозрюваного у загибелі будівельника

22 Квітня 2019г.
1

За процесуального керівництва Київської місцевої прокуратури №4 повідомлено про підозру виконробу будівельної компанії за фактом загибелі робітника внаслідок порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури столиці.

Трагедія сталася у лютому 2018 року на одному з будівельних майданчиків житлового комплексу у Дніпровському районі м. Києва. Виконроб, залучивши до робіт некомпетентного виконавця, доручив останньому за допомогою рації керувати діями кранівника під час розвантаження цегли. Коли піддон з цеглою перебував на виносній площадці 25 поверху, а стропи, за допомогою яких здійснювались роботи, знаходились на підлозі, останній надав команду кранівнику підняти кран.

У цей час інший робітник вступив ногою в петлю стропи, яка підняла його над захисною огорожею. Втративши рівновагу, чоловік перекинувся за межі огорожі та впав донизу з висоти 25 поверху. Внаслідок падіння робітник загинув.

За результатами слідства виконробу повідомлено про підозру за ч.2 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, особою яка зобов’язана їх дотримуватись, що призвело до загибелі людини). На даний час вирішується питання щодо обрання посадовцю запобіжного заходу. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як нагадує Резонанс, 3 лютого 2018 року близько 5 години ранку на будівництві житлового-офісного комплексу у Дніпровському районі м. Києва загинув робітник. 37-річний Олександр Шаф, працівник ТОВ «СПЕЦБУД-ПЛЮС». За даними ГУ держпраці у Київській області, загиблий виконував роботи за договором підряду та випав з 25 поверху під час відвантаження цегли. Зі слів очевидців – колег потерпілого – О.Шаф  втратив рівновагу і перекинувся через огородження за межі виносної площадки. Під час падіння він зруйнував вагою тіла захисний козирок шістнадцятого поверху та впав до низу.

Згідно висновку судово-медичного експерта, смерть наступила внаслідок множинних переломів кісток скелету з розривами внутрішніх органів. У результаті позапланової перевірки, що була проведена фахівцями ГУ Держпраці у Київській області з причини настання нещасного випадку, виявлено ряд порушень. ГУ Держпраці у Київській області звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адмінпозовом про застосування заходів реагування, а саме – припинити виконання будівельно-монтажних робіт на даному об’єкті. Рішенням від 7 травня 2018 року суд виніс рішення задовільнити позов.

Варто зазначити, що це вже другий нещасний випадок на ТОВ “СПЕЦБУД-ПЛЮС”: у червні 2017 року на будівництві житлового комплексу у Дарницькому районі столиці внаслідок падіння з висоти загинув арматурник.