» Прокуратура Луганщини встановила факт незаконного затримання громадянина екіпажем патрульної поліції

01 грудень 2022, Четвер, 09:15

Прокуратура Луганщини встановила факт незаконного затримання громадянина екіпажем патрульної поліції

25 Травня 2020г.
1463920737-4178-politsiya-luganskaya-oblast

Прокуратурою Луганської області спільно з Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою в порядку ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» проведено перевірку додержання Управлінням патрульної поліції у Луганській області вимог законодавства при доставленні та адміністративному затриманні осіб.

За результатами перевірки встановлено факт незаконного затримання громадянина службовими особами патрульної поліції та розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 371 КК України. Про це пише Резонанс 25 травня із посиланням на прокуратуру Луганської області.

Наразі встановлено, що 3 квітня 2020 року співробітники Управління патрульної поліції в Луганській області здійснили завідомо незаконне затримання та склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, сп’яніння) стосовно громадянина, який фактично не перебував за кермом транспортного засобу.

Крім того, не зважаючи на те, що протокол стосовно чоловіка складено саме на місці вчинення правопорушення, а він надав усі необхідні документи для посвідчення особи, патрульні поліцейські безпідставно понад три години примусово утримували громадянина.

З урахуванням правил підслідності, визначених кримінальним процесуальним законодавством, кримінальне провадження передано для розслідування до уповноваженого органу досудового розслідування – територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Краматорську.