12 квітень 2024, П'ятниця, 12:22

Прокуратура повернула державі острів вартістю 433 млн грн

10 Червня 2019г.
Суд

Прокуратура повернула державі острів на річці Козинка оціночною вартістю близько 433 млн грн та площею 32 га на території Української міської ради Обухівського р-ну. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Київської обл.

Встановлено, що розпорядженням Обухівської райдержадміністрації у 2008 р. у приватну власність 16 громадянам передано земельні ділянки загальною площею 32 га з числа земель водного фонду.

Це острів на Козинці та водна поверхня в адміністративних межах Української міськради. При тому згідно із законом, землі водного фонду належать до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність.

З метою відновлення законності, прокуратурою Київської обл. до Обухівського районного суду пред’явлено позов про визнання недійсними розпорядження, державних актів на право власності та витребування на користь держави 32 га земель водного фонду.

З огляду на достатність зібраних доказів та обґрунтованості заявлених позовних вимог, суд апеляційної інстанції погодився з позицією прокуратури щодо протиправності вибуття спірних земель з державної власності та залишив без змін рішення суду першої інстанції, яким позов задоволено та витребувано землю на користь держави.