21 лютий 2024, Середа, 11:31

Прокуратура розслідує операції найбільших годувальників ВСУ

21 Лютого 2019г.
Минобороны Украины

Дніпровський районний суд Києва надав слідчим прокуратури Києва дозвіл на виїмку документів найбільших постачальників харчів для міністерства оборони – ТОВ "Військсервіс-Волонтер" та ТОВ "Військторг".

Про це повідомляє видання Наші гроші з посиланням на відповідну ухвали суду від 17 січня, передає Резонанс.

Слідчі отримали доступ до документів "Військсервіс-Волонтеру" та "Військторгу" у межах провадження №42016000000002035 за ознаками злочинів по ч.3 ст.212, ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків, зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Прокуратура встановила організоване злочинне угрупування, члени якого причетні до незаконної конвертації безготівкових коштів у готівку, ухилення від сплати податків та розкрадання бюджетних коштів за сприяння службових осіб ГУ ДФС Києва.

За даними слідства, "Військторг" формував податковий кредит на придбанні продуктів харчування, які разом із послугами щодо забезпечення харчування у подальшому реалізовував військовій частині 3078 Нацгвардії, ТОВ "Військсервіс-Волонтер", а також іншим підприємствам, які не є платниками ПДВ.

Загалом слідчі зафіксували таких операцій на понад 1,25 млрд грн. Доступ до документів "Військторгу" мав підтвердити фінансово-господарські відносини з ТОВ "Тонаро", а "Військсервіс-Волонтеру" – з ТОВ "Транс Логістик Центр" та іншими фірмами.

Місце "Військторгу" у підрядах Міноборони з кінця 2018 р. зайняла саме фірма "Військсервіс-волонтер", яка за даними прокуратури пов’язана з "Військторгом" господарськими відносинами.

"Військсервіс-волонтер" почав вигравати незначні державні підряди на поставку харчів у 2017 році в системі Нацгвардії, отримавши тоді підрядів на 4 млн грн. У 2018 році компанія отримала замовлень уже на 2,01 млрд грн.

Компанія "Військторг" була найбільшим годувальником Міноборони перед "Військсервіс-волонтером", отримавши у 2017 році підрядів військових на суму 2,48 млрд грн. У 2018 році, коли збільшилась активність "Військсервіс-волонтеру", вартість підписаних контрактів "Військторгу" впала до 132 млн грн.