13 квітень 2024, Субота, 10:07

Прокуратура звернулась до ОАСК із позовом про визнання бездіяльності Міносвіти

24 Березня 2021г.
1191777

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя скерувала до Окружного адміністративного суду міста Києва позовну заяву про визнання бездіяльності Міністерства освіти і науки України щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони права на освіту дітей та забезпечення діяльності закладів освіти, зокрема, одного з вищих навчальних закладів, передислокованого з тимчасово окупованої території півострова. Зазначена бездіяльність полягає у порушенні вимог чинного законодавства, яким врегульовано порядок використання земель закладів освіти та становить загрозу для охорони земель як національного багатства.

Про це пише Резонанс 24 березня із посиланням на прокуратуру АРК та Севастополя.

Пред’явлення зазначеного позову обумовлено тим, що Міністерство освіти і науки України протягом тривалого часу ухиляється від вжиття заходів, спрямованих на оформлення зазначеним навчальним закладом права постійного користування на земельну ділянку, необхідність здійснення яких законодавством покладено саме на МОН України.

Ефективним способом захисту є зобов’язання відповідача вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, яка використовується для обслуговування вищого навзального закладу.

Наразі, Окружним адміністративним судом міста Києва вирішується питання про відкриття провадження ще за трьома аналогійними позовами прокуратури автономії.

ПУРГАТОРІЙ КАЗАРІНА, АБО ЧАС «ОЧИЩЕННЯ» ДЛЯ ТАВРІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram