» Прокурор Хмельницької області повідомив про підозру адвокату-екс-юрисконсульту банку

11 серпень 2022, Четвер, 14:14

Прокурор Хмельницької області повідомив про підозру адвокату-екс-юрисконсульту банку

20 Червня 2018г.
DSCN731816-12-14-1481702582

20 червня 2018 року прокурором Хмельницької області Олегом Синишиним одному із адвокатів регіону повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

За даними слідства, адвокат, перебуваючи у 2012 році на посаді юрисконсульта банківської установи, від імені начальника відділу банку склав завідомо неправдивий офіційний документ – лист з проханням зняти заборону відчуження нерухомого майна, який підписав, завірив печаткою та надав нотаріусу.

На підставі цього листа приватним нотаріусом із державних реєстрів вилучено відповідні записи.

У результаті неправомірних дій службовця банку, чотирьохкімнатна квартира у м. Хмельницькому вартістю близько 1 млн грн, яка перебувала в іпотеці банку для забезпечення виконання місцевою мешканкою та її чоловіком грошових зобов’язань за кредитами в розмірі понад 183 тис доларів США, була відчужена власниками на користь третіх осіб.

Отриманими від реалізації майна грошовими коштами боржники розпорядилися на власний розсуд, а не для погашення заборгованості по кредитним зобов'язанням. Внаслідок цього, через позбавлення банківської установи можливості звернути стягнення на предмет іпотеки, інтересам юридичної особи спричинено тяжкі наслідки.

Досудове розслідування кримінального провадження за процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури здійснює слідчий відділ Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на всебічне дослідження усіх обставин злочинів та завершення досудового розслідування.