» Протасєвічу пред’явили звинувачення в організації масових заворушень і розпалюванні соціальної ворожнечі

08 серпень 2022, Понеділок, 00:43

Протасєвічу пред’явили звинувачення в організації масових заворушень і розпалюванні соціальної ворожнечі

15 Червня 2021г.


КИЇВ. 14 червня. Резонанс. Затриманому в аеропорту Мінська білоруському блогеру Роману Протасєвичу пред'явили звинувачення в організації масових заворушень і розпалюванні соціальної ворожнечі. Про це повідомив глава Слідчого комітету Білорусі Дмитро Гора під час брифінгу Міністерства закордонних справ Білорусі, в якій також взяв участь Протасєвіч, передає Резонанс.

Деталі

Як заявив глава білоруського Слідчого комітету, Протасєвіча також звинувачують в порушенні громадського порядку, і на даний момент з'ясовуються закордонні джерела фінансування Telegram-каналу "Nexta", колишнім головним редактором якого був Протасєвіч. Для цього слідчі направляють запити в інші країни, зазначив глава СК.

Він також додав, що поки ніяких клопотань про проведення слідчих дій від інших країн не надходило.

Контекст

Брифінг Міністерства закордонних справ Білорусі з Протасєвічем відбувся в понеділок, 14 червня, в Мінську. Про участь затриманого опозиціонера стало відомо в найостанніший момент. За словами представників МЗС, Протасєвіч сам проявив бажання спілкуватися з пресою.

Журналісти відкрито заявили, що не вірять заявам затриманого, вважаючи, що його вивели під примусом, і принципово почали залишати брифінг.

У свою чергу, під час брифінгу Протасєвіч заявив, що Слідчий комітет Білорусі не примушував його до співпраці в обмін на свободу. Він також заявив, що не піддавався побиттю в СІЗО, і готовий пройти медичну експертизу.

Крім того, він висловив повагу до президента Білорусі Олександра Лукашенка, і зазначив, що білоруський президент сильна людина, "і зміг вистояти перед усім тим натиском, який почався влітку і триває досі".