21 лютий 2024, Середа, 11:51

Проти “організаторів заворушень” у Казахстані почали відкривати справи. Їм загрожує від 8 років позбавлення волі до довічного

7 Січня 2022г.


КИЇВ. 6 січня. Резонанс. Генеральна прокуратура Казахстану почала відкривати кримінальні справи щодо "організаторів заворушень". Про це повідомляє "Хабар 24", передає Резонанс.

Деталі

Кримінальні справи були порушені за фактами організації та участі в масових заворушеннях. Досудове розслідування розпочали і щодо вчинення акту тероризму.

Для цього за дорученням президента створена міжвідомча слідчо-оперативна група під керівництвом спецпроектів, куди увійшли співробітники МВС, КНБ та інших силових відомств.

Покарання за цими статтями Кримінального кодексу передбачає від 8 років позбавлення волі до довічного строку з позбавленням громадянства.

Також Генпрокуратура веде збір і фіксацію слідів злочинів. Відомство просить громадян зберегти фото - і відеозаписи скоєних правопорушень. За наявності додаткової інформації громадяни можуть звертатися за телефоном 115.

Контекст

Протести в Казахстані спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: з 60 до 120 тенге за літр.

У ніч на 5 січня через масовий характер мітингів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях надзвичайний стан.

Вранці 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Він також доручив ввести тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, бензин і дизель.

Крім того, повідомлялося, що Нурсултан Назарбаєв на тлі протестів піде у відставку.

Доповнення

Напередодні по всій території Казахстану було введено надзвичайний стан і комендантську годину.

Раніше влада оголосила про проведення "антитерористичної операції".