29 травень 2024, Середа, 21:17

Провідні українські адвокати збираються на акцію у Верховний Суд

26 Січня 2021г.
Photoeditorsdk Expor

27 січня представники адвокатської спільноти збираються до Верховного Суду, аби підтримати позицію ЄСПЛ, котрий виніс рішення щодо беспрецедентного порушення міжнародних зобов'язань України при розслідуванні справи "Золотого мандарина".

Про це Українським Новинам повідомили самі адвокати, передає Резонанс 26 січня.

За словами, народного депутата VIII скликання, адвоката Георгія Логвинського, звертаючись до ЄСПЛ представники правоохоронних органів стверджували, що "серед злочинів, які розслідуються НАБУ, є такі, які вчиняються їх організаторами у співучасті з адвокатами. Така особливість пов’язана з наявністю у адвокатів спеціальних знань і навичок, які вони можуть уміло використати для сприяння вчиненню злочинів… Найбільш характерно ця протиправна діяльність проявляється у наданні адвокатами порад чи безпосередньо допомоги…"

Чи стане ця справа стала індикатором ставлення держави до адвокатів – адже п’ятеро з семи фігурантів є адвокатами - вирішить Суд - вважає Логвинський.

"Влада ігнорує заклики професійної спільноти припинити нехтування її незалежністю. ЄСПЛ дав свою оцінку у цій справі – держава ганебно програла. І ось тепер у неї є шанс усвідомити допущені помилки і виправити ситуацію. Це має зробити Верховний Суд. Завтра о 10.00 у Великій Палаті Верховного Суду ми станемо на захист професії. На процесі виступатимуть, відстоюючи правду, справедливість та рішення ЄСПЛ, одні з найбільш авторитетних представників української адвокатури: Ярослав Зейкан, Валерія Лутковська, Олександр Лисак, Денис Пономаренко, Євген Солодко, Анатолій Яровий, Денис Шкаровський, Кирило Казак, Олександр Мірошник. Будуть присутніми також багато інших колег, чиї зусилля вже призвели до перемоги у ЄСПЛ. Ми закликаємо всіх підтримати наших колег в боротьбі за право на справедливий суд та повагу до адвокатів. Сила права вища за право сили!", - заявив Георгій Логвинський.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram