15 квітень 2024, Понеділок, 04:14

Путін підійшов до перемов із Байденом у слабшій позиції – Клімкін

16 Червня 2021г.


Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що президент Росії Володимир Путін підійшов до переговорів із президентом США Джо Байденом зі слабшої позиції. Про це він сказав в ефірі програми Радіо Свобода Свобода Live.

«Путін підійшов до цієї зустрічі, я вважаю, в слабшій позиції. Подивіться його останні сигнали перед зустріччю. Перше – він твердо зачистив залишки структур (російського опозиціонера Олексія) Навального, і зробив це настільки по-звірячому. Це, насправді, сигнал Байдену і Заходу: «Не чіпайте мене, не чіпайте мій режим, дайте мені іти далі, як я хочу», – сказав Клімкін.

Він зауважив, що ще два сигнали стосуються України.

«Другий сигнал – це відоме інтерв’ю Путіна: «НАТО і Україна – червона лінія»…Головне, що він казав про Україну, – «один народ, одна історія». І він реально в це вірить… Третій сигнал – це внесення проєкту закону про паспортизацію до Держдуми. Це означає, що всі українці й білоруси можуть отримати російські паспорти на основі самоідентифікації», – пояснив ексміністр.

Клімкін додав, що чим більше видано російських паспортів, тим більше Росія має приводів для втручання у ситуацію в Україні.

16 червня у швейцарській Женеві відбувся саміт президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним. Клімкін виступив в ефірі Радіо Свобода в час, коли саміт іще тривав.

Перед початком зустрічі обох лідерів привітав біля репрезентативної вілли Ла-Ґранж, що є власністю міста, президент Швейцарії Ґі Пармелен і побажав їм «плідного діалогу».

Напередодні зустрічі Байден назвав Путіна «твердим» і «гідним супротивником» і додав: «Я не шукаю конфлікту з Росією, але ми дамо відповідь, якщо Росія продовжить свою шкідливу діяльність». За словами президента США, під час зустрічі з Путіним він прокладе йому «червоні лінії».

У Кремлі натомість заявили, що Путін визначить для Байдена свої власні «червоні лінії».

Серед таких «червоних ліній» президент Росії днями назвав імовірний вступ України до Північноатлантичного союзу.

Однією з численних тем розмов буде становище в Україні. Байден, зокрема, багато разів наголошував на підтримці суверенітету й територіальної цілісності України з боку США і союзників. Він також обіцяв, що США будуть «робити все можливе, щоб надати Україні можливість бути в змозі продовжувати протистояти російській фізичній агресії».

І в Вашингтоні, і в Москві напередодні зустрічі називали її важливою, але говорили про те, що через значну відмінність позицій сторін на великі результати чекати не варто.