13 червень 2024, Четвер, 11:40

Рада ухвалила закон про «злодіїв у законі»

4 Червня 2020г.
Picture2 Avakov Rasskazal 343432 P0

Парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт президента Володимира Зеленського про «злодіїв в законі». За проголосували 236 народних депутатів.

Про це повідомляє Резонанс 4 червня із посиланням на "Слово і діло".

Відповідно до закону, створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами караються позбавленням волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Участь в ній - позбавленням волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Посадовим особам загрожує від 8 до 13 років за участь або створення злочинної організації.

За створення злочинного співтовариства і керівництво ним загрожує від 10 до 15 років в'язниці з конфіскацією майна.

Якщо особа створює, управляє або є учасником злочинної організації/спільноти і перебуває в статусі суб'єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «злодія в законі», їй загрожує в'язниця на термін від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

У законі під особою, яка перебуває в статусі суб'єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі в статусі «злодія в законі», слід розуміти «особу, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям або можливостям, здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність інших осіб, які здійснюють злочинний вплив».

Кримінальна відповідальність також передбачена за організацію, сприяння в проведенні або участь в злочинних зборах (сходці) - від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Також кримінальна відповідальність передбачена за звернення до «злодія в законі» з проханням впливу - від 3 до 7 років з конфіскацією майна або без такої.