13 квітень 2024, Субота, 20:37

Реформа СБУ повинна оновити і вдосконалити, а не зруйнувати спецслужбу, – Баканов

13 Листопада 2020г.
 107359310 Unian 882638

«Ми маємо удосконалити систему, оновити, а не розвалити нинішню. І повинні робити це дуже обережно. Система державної безпеки – не поле для експериментів», – про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» сказав голова СБУ Іван Баканов, даючи оцінку законопроекту про Службу, який підготували парламентарі.

Він пояснив, що робоча група на базі комітету ВР кілька місяців доопрацьовувала законопроект щодо реформи СБУ, поданий президентом. Було враховано конструктивні рекомендації міжнародних партнерів:

- посилення контррозвідки

- зосередження функції досудового розслідування виключно на злочинах, що загрожують державній безпеці

- обмеження в СБУ правоохоронних функцій

- встановлення запобіжників, завдяки яким залучати Службу до розслідувань економічних і корупційних злочинів стало - неможливим

- коректне скорочення штату

- часткова демілітаризація тощо.

Проте у жовтні комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки зареєстрував законопроект про реформу СБУ, який суттєво відрізняється від варіанту, доопрацьованого раніше.

«Від захисту державної безпеки в ньому мало що залишилося. Проект закону треба доопрацювати далі. І зробити дійсно таким, що несе користь Україні та її безпеці», – підкреслив Іван Баканов.

Наприклад, у версії реформи, що пропонують депутати:

- руйнується механізм боротьби з оргзлочинністю, навіть якщо її використовують іноземні спецслужби для розвідувально-підривної діяльності проти України

- закладено механічне вилучення в СБУ всіх функцій і повноважень, які стосуються захисту від диверсій критичної інфраструктури і стратегічних підприємств тощо.

«Така безпекова «реформа» не має нічого спільного з кращими стандартами провідних спецслужб, до яких ми всі прагнемо. Це швидше нагадує спробу послабити державу та Президента», – вважає голова СБУ.

Він додав, що далеко не всі радіють сильній СБУ, але вона має бути саме такою.

Повний текст інтерв’ю голови Служби безпеки України

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram