13 квітень 2024, Субота, 21:25

рф з початку війни здійснила 85 атак на об’єкти електроенергетики в Україні – Офіс Генпрокурора

25 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 24 жовтня. Резонанс. З початку повномасштабного вторгнення росія здійснила 85 атак на об’єкти електроенергетики України, з них 51 - у жовтні. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передає Резонанс.

Цитата

«Країна-агресор прицільно б’є по критичній інфраструктурі України. З початку повномасштабного вторгнення збройними силами РФ здійснено 85 атак на об’єкти електроенергетики, з них 51 - у жовтні. Найбільше ударів по об’єктам критичної інфраструктури нанесено у Дніпропетровській області – 8, Львівській – 6, Вінницькій – 5, Сумській – 4, Харківській – 4, в м. Києві – 4», - йдеться в повідомленні.

Додамо

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що це політика знищення українців через створення умов, непридатних для життя.

«З наближенням зими російське керівництво свідомо позбавляє людей базових речей: води, електрики, тепла. Так само як свідомо прирікало на голодну смерть під час Голодомору 1932-1933 років. Це - тероризм і воєнний злочин», - сказав Костін.

Повідомляється, що в день Організації Об’єднаних Націй, яка була заснована 77 років тому, він закликав ООН продовжити боротись за мир та безпеку, і в контексті цієї боротьби підтримати створення Міжнародного трибуналу для агресора.

«росія та її керівництво мають постати перед судом за злочин агресії, геноциду і воєнні злочини. Мир неможливий, допоки зло не покаране», - зазначив Костін.

Нагадаємо

Російські війська 22 жовтня вдарили ракетами по енергооб'єктах на заході України, масштаби співставні або й більші за наслідки атак позаминулого тижня.

Радник міністра з питань енергетики та директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що режим економії світла в Україні надовго, в енергетичній системі є багато обладнання, яке швидко та повноцінно відновити не вдасться, його виготовлення потребує часу.