14 квітень 2024, Неділя, 11:55

Рішення КСУ є тиском на всі антикорупційні органи, – Грищук

30 Жовтня 2020г.
Максим Грищук
Фото: Transparency International Ukraine

Рішення Конституційного Суду України накладає великий негативний відбиток на всю роботу антикорупційних органів. Це суттєвий удар по механізму виявлення корупційних кримінальних правопорушень.

Про це заявив виконувач обов’язків керівника САП Максим Грищук, коментуючи рішення КСУ про визнання неконституційної статті 366-1 КК України та позбавлення повноважень НАЗК, повідомили 30 жовтня Резонансу у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

- Ми діяли у тісній взаємодії з НАЗК, яке надавало нам інформацію про виявлені порушення і невідповідності у деклараціях високопосадовців. Тепер, рішенням суду НАЗК позбавлено повноважень здійснювати перевірки, а ми у свою чергу позбавлені інформації, - наголосив в.о. очільника САП. -

За його словами, визнання неконституційною статті 366-1 КК України звело нанівець велику частину роботи антикорупційних органів.

- В провадженні САП та НАБУ перебуває 110 справ за фактами умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до декларацій. Про підозру повідомлено 43 особам, серед яких колишні народні депутати, судді, керівники державних органів та інші посадовці. У ВАКС на розгляді перебуває 17 кримінальних проваджень за ст. 366-1 КК України, - зазначив Грищук.

Інше питання – щодо цивільної конфіскації, яку було запроваджено в листопаді минулого року, як новелу в системі запобігання корупції в Україні. Серед її переваг – можливість у більш стислі строки стягнути у дохід держави незаконно набутого чиновниками майна, оскільки не потребуватиме доведення вини в кримінальному процесі.

З огляду на визначені повноваження та кадрові ресурси НАЗК було тим органом, що здійснювало виявлення та збір доказів необґрунтованості активів. Проте рішенням КСУ ці повноваження скасовані, що в свою чергу суттєво ускладнило оперативне виявлення подібних фактів та їх фіксацію.

Також у САП підкреслили, що "рішення Конституційного суду не сприяє подоланню корупції, оскільки кількість розслідувань та перші вироки у справах показують нам наскільки великою є проблема корупції в Україні і наскільки глибоко вона засіла у зручних кріслах високопосадовців.

Рішення Конституційного Суду України є тиском на всі антикорупційні органи. І перекреслюють всі здобутки і перемоги у боротьбі з цим негативним проявом в українському суспільстві. Ці рішення не крок, і не навіть не два кроки назад".

ЩОДО СУДДІВ КСУ ВІДКРИТО ПРОВАДЖЕННЯ ЗА ФАКТОМ МОЖЛИВОГО ЗАХОПЛЕННЯ ВЛАДИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram