30 травень 2024, Четвер, 02:57

РНБО України не може виконувати функцію судів, – Кінах

6 Квітня 2021г.
изображение 2021 04 06 171834

Санкції, введені Радою національної безпеки і оборони України проти громадян України, не можуть підміняти кримінальну відповідальність за злочини. Для цього є чітко визначена процедура - особи, підозрювані в причетності до фінансування чи іншого сприяння тероризму, мають перебувати під слідством, а їх справи - передані до суду. Те ж саме стосується і економічних злочинів - корупції на митниці, контрабанди і т.д. Використовувати для цього механізм РНБОУ - органу, що першочергово має опікуватися масштабними питаннями національної безпеки і оборони - означає руйнування залишків юридичної системи.

На цьому наголосив екс-прем'єр-міністр України, президент УСПП Анатолій Кінах, передає Резонанс 6 квітня.

“Вина таких громадян України доводиться в рамках провадження кримінальної справи та винесення вироку суду про відповідне покарання (ув'язнення). Якщо названі в санкційному переліку люди причетні до фінансування чи іншої підтримки тероризму, дестабілізації ситуації в країні, низки економічних злочинів проти України - вони, незалежно від прізвищ, мають бути притягнені до відповідальності - згідно Конституції і законів України. Підміна РНБО функцій судової системи породжує низку правових колізій і очевидно не призводить до чітких результатів”, - зазначив політик.

Нагадаємо, Президент України підписав указ, яким увів у дію рішення РНБОУ від 2 квітня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».Йдеться про застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій строком на три роки до фізичних осіб - громадян України, запідозрених в масштабних схемах з контрабанди. Серед них є і митники.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram