29 лютий 2024, Четвер, 14:00

Росія намагається вивозити дітей з окупованих територій до «патріотичних» таборів у Криму – Маляр

20 Квітня 2023г.


Українських дітей із окупованих територій намагаються відправляти до спеціальних таборів, створених у Криму для «патріотичного виховання». Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

За її словами, на окупованих Росією територіях ведеться потужна пропагандистська кампанія з відправлення дітей до цих таборів.

«У цих таборах передбачається проживання дітей у спартанських умовах та проведення з ними інтенсивних заходів так званого «військово-патріотичного виховання» під керівництвом військовослужбовців збройних сил Російської Федерації», стверджує Маляр.

Читайте також: Прокуратура: «вагнерівці» примусово вивезли з Бахмуту кілька сімей з маленькими дітьми

За її словами, окупаційні адміністрації погрожують батькам, які відмовляються відправляти своїх дітей до таких таборів, обіцяючи, що незабаром усіх школярів відправлятимуть до зазначених таборів примусово.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».