29 лютий 2024, Четвер, 07:35

росія не надала жодного гуманітарного коридору для доставки ліків на окуповані території – МОЗ

27 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 27 жовтня. Резонанс. Від початку повномасштабного вторгнення росія не надала жодного гуманітарного коридору для доставки ліків на тимчасово-окуповані території. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає кореспондент Резонанс.

Цитата

“Ми знаємо про нагальні потреби, але на жаль, росія і є терористом через те, що вона порушує конвенції навіть ведення війни. Жодного гуманітарного коридору для доставки лікарських засобів, для проїзду і оцінки стану надання медичної допомоги як цивільному населенню, так і військовим, за всі 8 місяців війни, жодного разу не надано офіційно. Ми говоримо всім міжнародним партнерам: Всесвітній організації охорони здоров’я, Червоному Хресту, Лікарям без кордонів – поїхати та подивитись, що там відбувається”, – заявив Ляшко.

Деталі

За його словами, цивільне населення у тимчасово-окупованих територіях потребує лікарські засоби. Зокрема, МОЗ отримує сигнали про такі проблеми. Ляшко наголошує, що Україна має в наявності ліки, які потребують громадяни там, проте окупанти не дають можливості поставити ліки у такі регіони.

“Ми готові при першому сигналі про відкриття гуманітарного коридору доставити ліки на окуповані території. На жаль, терористи не дають нам скористатися цим шансом, тому і є проблеми”, – констатував він.

Доповнення

На засіданні Ради Безпеки ООН постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун заявила, що майже 18 мільйонів людей, або понад 40% населення України потребують гуманітарної допомоги.