29 травень 2024, Середа, 01:15

росія втрачає свою обороноздатність, на відновлення якої їй необхідно 5 років – Резніков

21 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 21 жовтня. Резонанс. Через вторгнення в Україну рф використала свій потенціал балістичних високоточних ракет, чим понизила свою обороноздатність. Як зазначив в ефірі національного телемарафону міністр оборони Олексій Резніков, для відновлення запасу агресору необхідно 5 років, тому вони звертаються до Ірану, щоб отримати техніку, передає Резонанс.

Цитата

“Хочу зауважити, що росіяни використали свій потенціал балістичних високоточних ракет, чим понизили свою обороноздатність. Це агонія. Тому що інакше пояснити, чому вони вже залізли у свій резервний запас на випадок, якщо хтось буде на них нападати – вони не зможуть нормально на це відповісти. Вони використовують ракети, які везуть з Тихоокеанського флоту, з Балтійського флоту. Тобто, вони сьогодні понизили свою обороноздатність. А щоб відновити запас, який вони мали до цього, їм потрібно 5 років. Але для цього їм потрібні іноземні складові. Тому для цього вони зараз стукаються в усі двері, включаючи Іран, щоб отримати ці ракети”, – заявив Резніков.

Деталі

Міністр наголосив, що системи ППО в Україні на сьогодні збивають приблизно 60% повітряних цілей ворога. Зокрема, це стосується балістичних і крилатих ракет, а по дронах ефективність набагато більша.

“Але звісно, що кожен новий елемент зброї – це можливість захистити спочатку об’єкти критичної інфраструктури, потім населені пункти. У нас велика країна, і у нас є що захищати. Думаю, що за пару місяців ми досить значно посилимо нашу повітряну оборону”, – додає Резніков.

Він також зпуважив, що останні атаки росіян по території України у хорошому сенсі вразили партнерів, та спонукали надавати Україні ще більше зброї.

“Буквально 2 години тому в мене була розмова з нашим другом, міністром оборони США Ллойдом Остіним. Це було підведення підсумків нашої очної зустрічі, де відбувалася, у тому числі, платформа “Рамштайн”. Ми обговорили продовження активної співпраці. З головних речей: була серйозна розмова з приводу нашого запиту — це система протиповітряної оборони. Тому що наші кремлівські вороги продовжили тероризувати, але обрали нову тактику терору – крилаті та балістичні ракети, а також дрони проти цивільних об’єктів. І це на щастя, в позитивному сенсі вразило наших партнерів. Питання втоми від цієї війни не обговорювалося. Навпаки, партнери були збуджені, в хорошому сенсі цього слова”, – сказав він.

Водночас, Резніков додав, що є і санкційний тиск на нову тактику росіян – це запровадження санкцій проти Ірану, який чинить такі ж самі терористичні дії. Міністр наголосив, що реакція світу – означає і виклик для усього цивілізованого світу, тому спонукає країни НАТО створити єдину систему захисту.

“За 8 місяців ми здолали і отримали систем більше, ніж за 30 років могли тільки мріяти. Ми несемося, з точки зору реформи. І я не залишаю підходу повторювати, що ми майже країна НАТО де-факто. Залишилося стати нею де-юре”, – резюмував Резніков.

Доповнення

Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Україна вже знищила майже 50% потенціалу головної загрози НАТО у вигляді російської федерації.