27 вересень 2023, Середа, 08:18

росія застосовує нову тактику ядерного шантажу – Енергоатом

17 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 17 жовтня. Резонанс. Через навмисні удари російських військ по енергетичних об'єктах України можна зробити висновок про нову тактику ядерного шантажу. Про це повідомили в Енергоатомі, передає Резонанс.

Цитата

«Аналізуючи дії рашистських окупантів протягом останніх днів, можна зробити висновок про нову тактику ядерного шантажу з боку країни-терористки. Упродовж останніх днів російські загарбники, обстрілюючи територію всієї України, навмисне цілили в підстанції, з’єднані високовольтними лініями зв’язку з українськими атомними електростанціями», - ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили в Енергоатомі, попри те, що ці підстанції розташовані доволі далеко (160–200 км) від українських атомних станцій, внаслідок їхнього пошкодження відбувається відключення ліній зв’язку, через які передається електроенергія з АЕС в енергосистему України.

«Й у разі припинення роботи цих ліній зв’язку енергоблоки АЕС аварійно відключаються, відтак станції опиняються в режимі блекаута з включенням дизель-генераторів. Сьогодні після обстрілу підстанції в Дніпропетровській області та вимкнення єдиної працюючої лінії 750 кВ саме так уже вчетверте сталося на ЗАЕС», - ідеться у повідомленні.

Також відбулися збої в роботі іншої лінії 750 кВ у напрямку Південноукраїнської АЕС. На станції відчули її відключення, але воно не мало негативних для АЕС наслідків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська ракета вдарила по об’єкту енергетичної інфраструктури Дніпропетровщини

«Вочевидь рашистські ядерні терористи серйозно розглядають такий сценарій ядерного шантажу задля нанесення українським атомним станціям ще більшої шкоди з непередбачуваними наслідками. Реалізація подібного сценарію підтверджується також діями окупантів на Запорізькій АЕС», - повідомили в Енергоатомі.

Окрім того, останніми днями загарбники почали активно підвозити дизельне паливо на станцію, готуючись до її тривалої роботи в режимі блекаута, який може стати наслідком виведення з ладу української енергетичної інфраструктури, яка забезпечує зв’язок ЗАЕС із вітчизняною енергосистемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Котін заявляв, що тривалі перебої з електроживленням ЗАЕС можуть призвести до другої "Фукусімі"

«Тож створення безпекової зони навколо Запорізької АЕС є хоча й важливим кроком з погляду ядерної та радіаційної безпеки, проте його буде недостатньо в умовах постійних обстрілів підстанцій та ліній електропередачі, дистанційно зв’язаних з атомними станціями», - наголошують в Енергоатомі.

В Енергоатом також підкреслили, що потрібно негайно зупиняти агресора, щоб він не мав змоги реалізувати свої злочинні плани. Необхідно якнайшвидше вводити весь набір санкцій проти російської ядерної галузі, включаючи Росатом, Росенергоатом та інші підприємства, які напряму беруть участь у реалізації цих планів.