29 травень 2024, Середа, 21:10

Російські окупанти викрали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова

1 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 1 жовтня. Резонанс. Окупанти затримали та вивезли у невідомому напрямку генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова. Про це повідомив президент державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, передає Резонанс.

Деталі

У п'ятницю, 30 вересня 2022 року, близько 16:00 генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов був затриманий рашистським патрулем дорогою від станції до Енергодару. Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі.

Генеральний директор ЗАЕС є ліцензованою особою – він несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку Запорізької АЕС. Його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції.

Президент «Енергоатому» вимагає від російських військових, які захопили ядерний об’єкт, припинити акти тероризму щодо керівництва та персоналу станції, негайно звільнили Ігоря Мурашова та повернути його до виконання службових обов’язків.

Котін також закликав генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та керівника ВАО АЕС Тома Мітчелла задіяти всі можливі заходи для термінового звільнення Ігоря Мурашова із полону російських окупантів.