» Російського блогера Юрія Хованського заарештували на два місяці

18 серпень 2022, Четвер, 11:23

Російського блогера Юрія Хованського заарештували на два місяці

11 Червня 2021г.


КИЇВ. 10 червня. Резонанс. Російського блогера Юрія Хованського заарештували на два місяці, до 8 серпня, за звинуваченням у виправданні тероризму через пісню про теракт у театральному центрі на Дубровці в 2002 році. Про це інформує Резонанс з посиланням на Слідчий комітет Російської Федерації.

Деталі

Дзержинський районний суд Санкт-Петербурга заарештував блогера Юрія Хованського на два місяці. Йому пред'явлено обвинувачення за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (виправдання тероризму).

Блогер був затриманий напередодні, 9 червня, в його квартирі провели обшуки.

Приводом для порушення кримінальної справи стала виконана ним пісня про "Норд-Ост". За версією слідства, ця пісня містила ознаки публічних закликів до здійснення терористичної діяльності та пропаганду тероризму. На допиті він визнав провину і заявив, що розкаюється в скоєному.

Довідка

Юрій Хованський - відеоблогер, на його YouTube-каналі 4,4 млн передплатників, його відео зібрали понад один мільярд переглядів. Популярність здобув після запуску власних стендап-проектів і провокаційних роликів. З 2019 року він також є помічником депутата Держдуми від ЛДПР Василя Власова.