22 червень 2024, Субота, 02:14

Розкішні автівки та дорогі годинники: ДБР провело обшук у керівниці податкової Києва через багатомільйонні оборудки

1 Лютого 2023г.


КИЇВ. 1 лютого. Резонанс. Працівники Державного бюро розслідувань викрили керівницю податкової служби Києва Оксану Датій на багатомільйонних оборудках. ДБР проводить обшуки за її місцем проживання та роботи. Під час слідчих дій вже знайдено 158 тисяч доларів США, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі та інше. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на пресслужбу ДБР.

Так, в. о. начальника Головного управління ДПС у Києві є Оксана Датій.

Цитата

«Зловживаючи владою та службовим становищем, виконуюча обов’язки начальника київської податкової за гроші приймала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств”, - йдеться в повідомленні ДБР.

Деталі

Повідомляється, що зокрема, виконувачка обов’язків начальника київської податкової є головою Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у місті Києві.

За інформацією ДБР, вона разом з іншими членами комісії без законних на те підстав ухвалювала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки.

«Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи. За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн», - інформує ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборудки зі швидкими: СБУ викрила корупційну схему на Житомирській митниці

В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у місті Києві, за даними ДБР, причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, у результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн. Зазначається, що посадовці податкової «не помічають» цих схем, підтримують їх існування або напряму беруть в них участь за систематичне отримання оплати своїх «послуг».

«Також оперативники ДБР досліджують спосіб життя в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, який не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має 3 квартири в Києві загальною вартістю приблизно 1 млн доларів США, будинок поблизу Києва вартістю приблизно 200 тисяч доларів США, дві автівки вартістю приблизно 150 тисяч доларів США. При цьому одне з авто посадовиці вартістю приблизно 100 тисяч доларів США записане на її особистого водія, доходи якого за останні роки склали не більше 8 тисяч доларів США», - ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арахамія анонсував звільнення всього керівного складу митниці

Також зазначається, що жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами.

Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці, за даними ДБР, становить близько 1,4 млн доларів США.

«У межах розслідування кримінального провадження щодо зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, працівники ДБР проводять обшуки за місцем проживання та роботи фігурантки. Під час слідчих дій вже знайдено 158 тисяч доларів США, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі та інше», - інформує ДБР.