28 травень 2024, Вівторок, 08:18

Венедіктова погодила ще 3 підозри у справі Приватбанку, включно з Дубілетом

15 Березня 2021г.
изображение 2021 03 15 181848

Генеральним прокурором погоджено повідомлення про нову підозру ексголові правління ПАТ КБ «Приватбанк» Олександру Дубілету, а також про підозру ексзаступнику голови правління та екскерівнику департаменту міжбанківських операцій у розтраті майна банку шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 15 березня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Слідством встановлено, що у грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПАТ КБ «Приватбанк», колишнє керівництво банку розробило та організувало злочинну схему виведення із банку грошових коштів.

Колишній голова правління ПАТ КБ «Приватбанк» надіслав листи-повідомлення до банку однієї з європейських країн з метою безпідставного списання з кореспондентських рахунків грошових коштів у сумі 314,9 млн дол США, що в перерахунку по курсу Нацбанку складало 8,2 млрд грн, в рахунок погашення заборгованості по раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам.

У свою чергу, з метою прикриття розтрати майна фінустанови та надання їй вигляду законності, колишні високопосадовці «Приватбанку» здійснили підробку банківських документів шляхом внесення змін до електронної системи банку за попередні дати та провели фіктивне кредитування пов'язаної з банком юридичної особи, таким чином зробивши її нібито боржником попередньо виведеної суми.

У соцмережі Facebook Генпрокурор Ірина Венедіктова пояснила "про що, власне, це кримінальне провадження і в чому саме органи правопорядку підозрюють окремих топ-менеджерів "Приватбанку". У 2015 році НБУ за власною ініціативою здійснив перевірку 20-ти найбільших банків України і в тому числі, звісно, найбільшого - "Приватбанку". У ході проведення зазначеної перевірки з'ясувалося, що необхідна сума докапіталізації банку становить (на хвилиночку) 113,1 мільярдів гривень. Якщо коротко і не вдаючись у складні подробиці, основна і базова причина "захворюваності" установи полягала в тому, що на думку фахівців з НБУ, 90% кредитного портфеля перебувало під ризиком через те, що ці кредити були видані особам, які тісно пов'язані з колишніми власниками банку. Пізніше, 16.12.2016 колишні власники банку звернулися з відповідним листом в офіційно установленому порядку до Прем'єр-міністра України з проханням прийняти позитивне рішення силами КМУ про придбання акцій "Приватбанку" державою".

Генпрокурор твердить, що таким чином, голова правління, заступник голови правління-керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку "добре розуміли, що контроль над коштами банку найближчим часом буде втрачено. В результаті виникнення злочинного плану, суть якого зводилася до розтрати коштів банку, посадові особи "Приватбанку" прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов'язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку. Технічно керівництвом у цьому випадку було прийнято рішення про заміну боржника: замість вищезгаданих іноземних товариств віддавати борги "Приватбанку" тепер повинна була пов'язана з банком фірма Claresholm Marketing LTD.

Слідство має у своєму розпорядженні усі необхідні докази: від підписання документів минулими датами до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію".

Венедіктова нагадала, що крім цього епізоду, детективи та прокурори вже повідомили голову правління про підозру у розтраті грошових коштів "Приватбанку" шляхом протиправного нарахування і виплати 16 грудня 2016 року необґрунтованої додаткової премії (індексованої комісії) на користь пов'язаної з банком юридичної особи — ПрАТ "СК Інгосстрах". Слідчі органи вважають, що посадові особи банку, станом на дату реалізації свого злочинного плану, були добре обізнані про прийняте рішення НБУ щодо пов'язаності "Приватбанку" та "СК Інгосстрах". Таке рішення НБУ прийняв 13 грудня 2016 року детективи та прокурори мають у своєму розпорядженні докази того, що рішення кредитного комітету від 15 січня 2014 насправді було підготовлено і, простіше кажучи, відправлено на принтер у грудні 2016. У даному випадку мова йде про збитки в розмірі близько 136 млн грн.

ТОПМЕНЕДЖЕРАМ ПРИВАТБАНКУ ПОВІДОМИЛИ ПРО ПІДОЗРУ У РОЗТРАТІ МАЙЖЕ ПОНАД 136 МЛН ГРН

"Участь інших осіб, причетних до цих та інших злочинів, у рамках розслідування кримінальних проваджень з орбіти "Приватбанку" уважно досліджується відповідними правоохоронними органами. Будуть висновки - будуть нові звинувачення. Як і раніше, наше гасло не змінилось - ніякої політики, сухий кримінально-процесуальний прагматизм", - акцентувала Генпрокурорка.

Вона також підкреслила, що "статус підозрюваного не дозволяє нікому вважати таку людину винною у вчиненні того чи іншого злочину". Та попросила "всіх тих, хто уважно стежить за ходом розслідування важливих і резонансних кримінальних справ, не вдаватися у політичні спекуляції і маніпуляції. Ані прокурори, ані детективи не ставлять перед собою завдання притягнути до відповідальності якихось конкретних, заздалегідь кимось визначених фізичних осіб. Прошу нехтувати думкою тих коментаторів діяльності правоохоронних органів, які апріорі не мають доступу до матеріалів слідства і таким чином, надають звичайним кримінальним справам статус політичних".

Вона запевнила, "громадян, для кого має значення результат, а не милування собою у соціальних мережах, що трикутник Офіс Генерального прокурора-НАБУ-САП не перетворився на квадрат, куб або паралелограм - ми всі працюємо в атмосфері взаєморозуміння і взаємоповаги, наші плани узгоджені, а робочий порядок денний має початок і кінець".

15 березня 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили про підозру у розтраті 8,2 млрд грн колишнім голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій ПАТ КБ «ПриватБанк». Дії всіх осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 КК України, - уточнили в НАБУ.

На майно підозрюваних осіб наразі накладено тимчасовий арешт з метою відшкодування завданих збитків.

Як нагадує Резонанс, 22 лютого Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою погоджено повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови правління ПАТ КБ «Приватбанк».

Крім нього до кримінальної відповідальності притягуються ще один ексзаступник та два керівники департаментів.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДТРИМАВ САНКЦІЇ ПРОТИ КОЛОМОЙСЬКОГО ТА ПРИГРОЗИВ АХМЕТОВУ, ФІРТАШУ І ПОРОШЕНКУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram