13 квітень 2024, Субота, 10:18

Санкції ЄС проти бойовиків ПВК “Вагнера” офіційно опублікували. Частина з них – через діяльність в Україні

13 Грудня 2021г.


КИЇВ. 13 грудня. Резонанс. Європейський союз ввів санкції щодо бойовиків ПВК "Вагнера" через діяльність в Сирії, Лівії, ЦАР та Україні. 13 грудня рішення було опубліковано в Офіційному журналі ЄС, пише Резонанс.

Деталі

Так, через дії в Україні ЄС ввів санкції проти трьох:

  • Дмитра Уткіна;
  • Дениса Харитонова;
  • Сергія Щербакова.

Уткін є засновником і командиром групи "Вагнера". За даними, зазначеними в журналі ЄС, він є "відповідальним за координацію і планування операцій з розгортання найманців групи "Вагнера" в Україні".

"Займаючи командну посаду в групі Вагнера, він особисто був присутній на полі бою в Україні, координуючи і плануючи дії членів групи Вагнера".

Харитонов також, як зазначено, є найманцем і "заступником регіонального керівника Астраханського відділення Союзу добровольців Донбасу". Воював на боці бойовиків на тимчасово окупованій частині Донбасу, а також "зізнався, що особисто збив український вертоліт і два літаки Су-25, перебуваючи на Донбасі".

Щербаков, за даними ЄС, найманець ПВК "Вагнера" і позаштатний агент ГРУ. Він, як зазначено, також воював на Донбасі на боці проросійських бойовиків у складі сепаратистського батальйону "Степ", який збив на Донбасі український вертоліт і два літаки Су-25.

Додамо, що за свої "справи" в Сирії, Лівії та ЦАР під санкції потрапило ще кілька бойовиків. В цілому в списку 8 осіб, а також три компанії: "Велада", "Меркурій" і "Євро Поліс".

Контекст

Раніше повідомлялося, що ЄС готує санкції проти російських найманців ПВК "Вагнера".

Про приватну військову компанію з Росії вперше почули, коли "вагнерівців" помітили на сході України в 2014-му. Згодом з'явилися повідомлення про їх присутність в Сирії, Лівії, ЦАР та ін.

Кремль послідовно заперечує будь-який зв'язок з ПВК "Вагнера".