15 квітень 2024, Понеділок, 08:31

САП направила до суду звинувачення проти екс-міністра інфраструктури Омеляна

9 Листопада 2020г.
Омелян

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до Вищого антикорупційний суд обвинувальний акт у справі колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Його звинувачують в оформленні документів, що призвело до недоотримання 30,5 мільйона гривень до держбюджету. Про це повідомили в прес-службі САП.

"В грудні 2017 року колишній міністр видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час, один з цих зборів - адміністративний - є прибутковою частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна рада, а не міністр. В результаті рішення екс-чиновника ... призвело до ненадходження до державного бюджету в 2018 році 30,4 млн гривень", - повідомили в САП.

Обвинувальний акт за ч.2 ст.211 Кримінального кодексу України (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) направлено в ВАКС для розгляду по суті.

Нагадаємо, Омеляну повідомили про підозру 19 червня. В середині серпня НАБУ завершило розслідування справи.

В кінці червня Вищий антикорупційний суд обрав йому запобіжний захід, відпусти під особисте зобов'язання.