12 квітень 2024, П'ятниця, 16:50

САП закрила справу про зловживання у Мінекології за часів Злочевського

1 Лютого 2018г.
Facebook Comburismagroup 650x410 1 650x410

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо екс-глави Мінекології часів колишнього президента Віктора Януковича Миколи Злочевського. Як передає Резонанс, про це РБК-Україна повідомило джерело в правоохоронних органах.

"САП закрила кримінальне провадження за фактом зловживання посадовими особами Міністерства екології та природних ресурсів України своїм службовим становищем при видачі спеціальних дозволів на користування надрами приватним підприємствам у 2010-2012 роках (ч. 2 ст. 364 КК). Провадження було відкрито ГПУ, але за підслідністю в грудні 2015 року було передано в НАБУ", - повідомили в правоохоронних органах. Джерело уточнило, що мова йде про Злочевського та інших посадових особах.

У САП агенції "не уточнили ці дані".

Нагадаємо, в червні Вищий адміністративний суд України відмовив САП скасування ліцензій на видобуток газу фірмам, пов'язаним з Злочевським. САП ще в серпні 2016 звернулася до Окружного адмінсуду Києва з позовом про скасування рішень щодо спецразрешениям фірмі для роботи в Філіпповському родовищі в Івано-Франківській області.

У січні 2017 року САП не змогла через суд анулювати дозволи на видобуток газу двом фірмам Злочевського. Так, зазначається, що Окружний адміністративний суд Києва 28 грудня 2016 року відмовив у позовах САП про визнання недійсними спецдозволів на видобуток природного газу ПАТ "Техноресурс" і ТОВ "Парі". Повідомляється, що ці фірми у 2011 році отримали від Міністерства охорони навколишнього природного середовища спецдозволу на видобування газу відповідно на Володимирському (Сумська область) та Никловицком родовищах (Львівська область). У 2016 році САП звернулася в суд з вимогою визнати ці спецдозволу недійсними, оскільки вони були видані без погодження з Сумської та Львівською обласними радами. Разом з тим, суд відмовив САП у позові. Згідно з повідомленням, Злочевський є бенефіціаром ТОВ "Парі". Інша фірма - ЗАТ "Техноресурс" була заснована кіпрськими компаніями "Мерналикс інвестментс лтд" і "Стритвайз кепітал лімітед". Так, "Стритвайз кепітал лімітед" записана на мешканців Кіпру, тоді як "Мерналикс інвестментс лтд" раніше була серед засновників ТОВ "Крымтопэнергосервис", де її зараз змінила Burisma holdings limited, що належить Злочевського.

ЗЛОЧЕВСЬКИЙ ЗА 29 МІЛЬЙОНІВ ПРОДАВ ДЕРЖЗАВОДУ ГАЗ ДЕШЕВШЕ ВІД ЦІНИ «НАФТОГАЗУ»