20 травень 2024, Понеділок, 18:22

СБУ перевіряє монастирі УПЦ МП у трьох областях

2 Грудня 2022г.


КИЇВ. 2 грудня. Резонанс. Працівники Служби безпеки України перевіряють на наявність осередку "русского мира" жіночі та чоловічі монастирі української православної церкви московського патріархату у Житомирській, Рівненській та Закарпатській областях. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Facebook СБУ.

Цитата

"СБУ проводить безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП) у трьох областях України", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Працівники СБУ звітали у:

• Свято-Миколаївський чоловічий монастир Хустської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті;

• Свято-Анастасіївський ставропігійний жіночий монастир (м.Житомир);

•  Скит Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря (Житомирський район);

•  Скит Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря (Житомирський район);

•  Рівненсько-Острозьку єпархію, Городоцький жіночий монастир, Свято-Георгіївське подвір’я, Храм всіх Волинських Святих, Свято-Воскресенський храм, Свято-Успенський храм (Рівненська область).

Заходи проводить разом з Національною поліцією та Національною гвардією – у межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.

"Враховуючи збройну агресію рф, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад в якості осередку «русского міра» та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів", – повідомили в СБУ.

У заходах також беруть участь Нацполіція та Нацгвардія. Як зазначили, за участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень (у тому числі готельного типу) для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу.

Нагадаємо

Священників УПЦ МП, яких затримали після обшуків, можуть обмінювати на українських полонених.