23 квітень 2024, Вівторок, 04:20

СБУ викрила 2 іноземців на спробі створення в Україні осередку міжнародного терористичного угруповання неонацистів

8 Жовтня 2020г.
5dc6b9c99a84b5bb8bdf23fd861b1a03

Служба безпеки України попередила спробу створення у нашій державі осередку міжнародного неонацистського угруповання, яке причетне до вчинення у різних країнах світу терористичних проявів на расовому ґрунті з використанням саморобних вибухових пристроїв.

Про це повідомляє Резонанс 8 жовтня із посиланням на СБУ.

Оперативники спецслужби встановили двох іноземних громадян, які прибули в Україну для вербування місцевих жителів до лав екстремістів. Свою протиправну діяльність іноземці здійснювали у Києві, Харкові та Львові.

Вони також підготували відеоролик, в якому пропагували ідеї неонацизму і закликали громадян до вчинення особливо тяжких злочинів, у тому числі вбивств і терактів. Для поширення цього відео представники угруповання залучили учасників спеціалізованих спільнот у соцмережах.

Встановлено, що іноземці намагалися вступити до одного з українських військових підрозділів для здобуття бойового досвіду, який представники угруповання планували використовувати у протиправній діяльності.

Співробітники СБУ своєчасно викрили і задокументували всі спроби міжнародних екстремістів створити свою «філію» у нашій країні.

Службою безпеки України на підставі положень Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» винесено рішення про примусове повернення вербувальників до країни походження з подальшою забороною в’їзду в Україну терміном три роки.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram