29 травень 2024, Середа, 02:06

СБУ викрила депутата ОПЗЖ, який “передавав” росіянам заводи на Запоріжжі

15 Грудня 2022г.


КИЇВ. 15 грудня. Резонанс. СБУ викрила депутата ОПЗЖ Сергія Калашника, який «передав» окупантам заводи харчової та хімічної промисловості на Запоріжжі. Про це Резонанс повідомляє з посилання на СБУ.

Цитата

«Служба безпеки продовжує системно викривати ворожих поплічників, які перебувають у захоплених регіонах України. Зловмисником виявився колишній голова Пологівської районної ради Запорізької області, який входив до забороненої партії ОПЗЖ», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що після захоплення частини регіону він один з перших підтримав загарбників.

«За це його призначили очільником місцевої окупаційної адміністрації і дозволи сформувати «штат» псевдооргану. Перебуваючи на «посаді», він виконував вказівки кремля щодо перелаштування роботи українських підприємств на користь країни-агресора», зазначається в повідомленні.

В СБУ повідомляють, що насамперед ворога цікавили великі об’єкти хімічної та харчової індустрії.

«Саме їх потужності москва планувала використовувати для забезпечення потреб воєнно-промислового комплексу та військових угруповань рф. Для цього колаборант здійснив «інвентаризацію» місцевого бізнесу і зобов’язав підприємців «перереєструватися» у створеній окупантами «военно-гражданской администрации», - інформує СБУ.

Повідомляється, що також він змушував менеджмент українських компаній сплачувати «податки» до бюджету рф і постачати готову продукцію до країни-агресора.

«У разі незгоди зловмисник погрожував переслідуванням з боку каральних органів рашистів і фізичною розправою. Для координування роботи колаборанта за ним був «закріплений» російський куратор – заступник губернатора Пензенської області», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що саме з ним ворожий поплічник погоджував питання «передачі» агресору українських підприємств, а також організації і проведення псевдореферендуму в захопленому районі.

«Крім цього колаборант брав активну участь у пропагандистських проєктах кремля і був «персонажем» псевдодокументальних фільмів одного з ідеологів рашизму охлобистіна», - повідомляє СБУ.

Так, на підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили зловмиснику про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

«Наразі зловмисник намагається переховуватись від правосуддя на тимчасово окупованій території України. Втім, СБУ встановила місця його перебування і проводить заходи для притягнення до відповідальності», - йдеться в повідомленні.

Доповнення

Служба безпеки України повідомила, що затримала депутата ОПЗЖ та керівника філії столичного банку, які пропонували призовникам втікати за кордон.