17 квітень 2024, Середа, 08:07

СБУ заблокувала два канали незаконної міграції іноземців в Україну

17 Березня 2021г.
5871a6f63b4da0d8b4b858259d558710

Служба безпеки України заблокувала у Луганській та Закарпатській областях два канали нелегальної міграції до нашої держави. За оперативними даними, серед іноземців були, зокрема вихідці з країн з підвищеною терористичною загрозою.

Про це повідомляє Резонанс 17 березня із посиланням на СБУ.

На Луганщині:

Викрито діяльність міжрегіонального угруповання, яке організувало незаконну легалізацію іноземних громадян в нашій державі. Ділки облаштували підпільну майстерню для серійного виготовлення підроблених документів.

За попередніми даними досудового розслідування, до складу групи входили кілька громадян України. Зловмисники організували протиправний механізм легалізації в нашій державі вихідців з країн Близького Сходу. Для цього вони виготовляли зарубіжним замовникам підроблені документи, які іноземці використовували, зокрема для вступу до українських вишів.

Своїх клієнтів ділки підшукували через особисті зв’язки, а також на спеціалізованих інтернет-форумах. Оплату за «послуги» вони одержували готівкою або через банківські карткові рахунки.

Під час обшуків за адресами проживання організатора угруповання Сєвєродонецьку, а також у підпільній лабораторії у Харкові, правоохоронці виявили:

  • обладнання для виготовлення фальшивих документів;
  • велику кількість підроблених паспортів;
  • 90 печаток та штампів фіктивних структур;
  • банківські картки;
  • готівку, ймовірно одержану злочинним шляхом.

Наразі перевіряється причетність іноземців до діяльності міжнародних терористичних організацій.

У межах розпочатого слідчими СБУ кримінального провадження, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, задіяних у протиправній схемі.

На Закарпатті:

Заблоковано канал незаконної міграції іноземців через державний кордон України до Євросоюзу. Правоохоронці затримали організатора «трафіку» на спробі незаконного переправлення трьох нелегалів з країни Центральної Азії.

За попередніми даними слідства, протиправну діяльність організував громадянин однієї з країн Південного Кавказу. Своїм «клієнтам» він обіцяв забезпечити перехід через держкордон України до ЄС поза встановленими пунктами пропуску.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram