13 квітень 2024, Субота, 12:44

СБУ запропонувала РНБО ввести санкції до 10 експосадовців: державна зрада не має строків давності, – Баканов

26 Лютого 2021г.
630 360 1559555706 531

Служба безпеки Україна внесла до Ради національної безпеки та оборони пропозиції про застосування санкцій щодо 10 колишніх керівників військових, силових і правоохоронних структур. Ці особи зрадили присязі та сприяли окупації Криму і Донбасу у 2014 році.

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов, коментуючи підсумки засідання РНБО, передає Резонанс 26 із посиланням на СБУ.

«Одним із важливих кроків для захисту національної безпеки є притягнення до відповідальності тих, хто працює на користь агресора та зрадив Україну. І особливу увагу слід приділяти не лише рядовим фігурантам, а колишнім керівникам державних структур. Вони, замість того, щоб захищати свою країну, опинилися на боці агресора», – наголосив Іван Баканов.

Серед вказаних посадовців: колишні міністр МВС Віталій Захарченко, командувач Військово-морськими силами ЗСУ Денис Березовський, голова СБУ Олександр Якименко та інші. Раніше їм були оголошені підозри у державній зраді. Наразі вони перебувають у розшуку, але дотепер до них не були застосовані обмеження економічного характеру.

На думку співробітників Служби безпеки, вказані особи були причетними до підтримки проросійських сил, а також вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Автономної Республіки Крим та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо, раніше РНБО за пропозиціями Служби безпеки запровадила санкції до 8 фізичних і 19 юридичних осіб.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram