29 травень 2023, Понеділок, 09:16

СБУ знайшла корупцію у Мінекології

1 Березня 2019г.

Співробітники Служби безпеки України спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівницвтом Генеральної прокуратури України викрили протиправний механізм, пов’язаний з вимаганням неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, організований посадовцями Міністерства екології та природних ресурсів..

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ. Оперативники спецслужби задокументували, що чиновники Мінекології за посередництва службовців ДП "Центр охорони довкілля", що входить до сфери управління Київської облдержадміністрації, організували систематичне отримання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання.

Зловмисники одержували гроші за видачу ліцензій на право поводження з небезпечними відходами від комерційних структур, які не мають реальних виробничих потужностей для їх утилізації.

Правоохоронці встановили, що через протиправну видачу ліцензій на поводження з небезпеченими відходами об’єктів критичної інфраструктури, утилізація відходів здійснювалась у непередбачених для цього місцях або взагалі не здійснювалась.

За висновками експертів, некваліфіковане поводження з відходами підприємств нафтогазової, хімічної, металургійної галузей створювало передумови до завдання значної шкоди навколишньому природному середовищу, життю і здоров’ю населення та виникнення надвзичайних подій техногеного характеру.

У ході санкціонованих слідчих дій за місцями роботи та проживання фігурантів справи, особистих транспортних засобах та банківській установі правоохоронці виявили документацію, носії інформації, гроші в особливо великих розмірах, які вказують на причетність до незаконних оборудок посадовців міністерства.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення про підозру фігурантам справи. Тривають слідчі дії.