13 квітень 2024, Субота, 12:13

Шарію повідомлено про підозру у держзраді на користь РФ

16 Лютого 2021г.
2 22

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури слідчими СУ ГУ СБУ в м. Києві та Київській області повідомлено про підозру 42-річному громадянину України у державній зраді та розпалюванні національної ворожнечі та ненависті (ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 161 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, передає Резонанс 16 лютого.

"Згідно з матеріалами слідства, у період 2013 - 2014 років вказаний громадянин, перебуваючи за межами України, вступив у змову з представниками РФ та надавав їм допомогу в проведенні підривної діяльності проти України шляхом умисного та цілеспрямованого поширення через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали викривленої інформації щодо подій в Україні, у тому числі на Сході країни", - йдеться у повідомленні.

При цьому, оприлюдненню піддавалась спеціально підібрана, явно недостовірна, неповна та упереджена інформація, зміст якої охоплював ідеї, що розпалюють національну ворожнечу в Україні, провокують конфлікти, підривають державний суверенітет, територіальну цілісність, демократичний конституційний лад та інші важливі національні інтереси України.

Зазначену інформацію та виступи активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали «Звезда», «Россия 1» та «Россия 24» тощо.

"Низкою експертних досліджень, підтверджено, що дії вказаного громадянина є такими, що покликані цілеспрямовано впливати на окремі групи населення України, спрямовані на суспільно-політичну дестабілізацію у державі, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів, та можуть бути спрямовані на надання організаціям Російської Федерації або їхнім представникам допомоги у проведенні підривної діяльності на шкоду державній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України", - зазначили у прокуратурі.

Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, 16 лютого СБУ оголосила про підозру відомому проросійському пропагандисту Анатолію Шарію.

Сам Шарій заявив в своєму Twitter, що «дякує СБУ за оголошення про підозру». «Тепер мені непотрібно зайвий раз доводити в ЄС, що всі справи щодо мене – суто політика», – написав блогер.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram