21 вересень 2023, Четвер, 16:26

Шевченківський райсуд Києва “замінували” (оновлено)

18 Квітня 2019г.
Снимок экрана 2019-04-18 в 19.54.18

18 квітня 2019 року надійшло повідомлення про замінування приміщення Шевченківського районного суду м.Києва. Шевченківський районний суд м.Києва змушений тимчасово припинити роботу для проведення правоохоронними органами необхідних дій.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судову владу.

Наразі проведено евакуацію працівників та відвідувачів Шевченківського районного суду м.Києва.

Пізніше Шевченківський районний суд м.Києва оприлюдив звернення до громадськості "з наполегливим проханням здійснювати захист своїх прав та прав інших громадян виключно у спосіб незаборонений законом".

18 квітня 2019 року о 9год. 40хв. у зв'язку з надходженням повідомлення про замінування приміщення суду у Шевченківському районному суді м.Києва було проведено евакуацію працівників та відвідувачів суду. При цьому перевірка приміщення та території суду на наявність вибухонебезпечних речовин чи предметів призвела до зупинення роботи суду більше ніж на годину, - йдеться у повідомленні суду. - Водночас, після відновлення роботи суду та початку проведення судових засідань близько 13год. 30 хв. на території суду, безпосередньо перед входом у приміщення з’явились представники громадськості, які без будь-яких пояснень почали вчиняти неприпустимі дії, що всіляко заважали роботі працівників суду, демонстрували неповагу до суспільства, що виражалося у свідомому порушенні громадського порядку.

Відтак, застосовуючи шумо-димові пристрої безпосередньо перед входом у приміщення суду зазначені особи вчиняли дії, які несли в собі загрозу не лише громадському порядку, а і безпосередньо життю та безпеці відвідувачів суду та його працівникам.

Звертаємо увагу громадськості на неприпустимість вищезазначених та будь-яких інших неправомірних дій, які невідворотньо мають результатом відповідальність установлену нормами законодавства України, - йдеться у заяві суду.

У зв'язку із ситуацією, яка відбулася сьогодні на території Шевченківського районного суду м.Києва наразі правоохоронними органами зареєстровано відповідну заяву.

За даними Резонансу, кримінальне провадження правоохоронці розпочали за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 259 Кримінального Кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками).

Як повідомляв Резонанс, співробітниками Служби безпеки України та Національної поліції в Дніпропетровській області викрито та затримано підозрюваних замовника і виконавця неправдивих повідомлень про мінування Центрального апеляційного господарського суду. Дії зловмисників кваліфікуються згідно зі ст.259 Кримінального кодексу України.