21 лютий 2024, Середа, 10:01

Щонайменше 51 людина загинула в подвійних транспортних трагедіях у Пакистані

29 Січня 2023г.


КИЇВ. 29 січня. Резонанс. Щонайменше 51 людина загинула в двох окремих транспортних аваріях на заході Пакистану в неділю, коли автобус з’їхав з мосту, а човен, на якому перевозили дітей, перекинувся, інформує Резонанс з посиланням на AFP.

Деталі

Наразі підтверджено, що 41 особа загинула після того, як автобус врізався в ущелину в південно-західній провінції Белуджистан, а щонайменше 10 студентів загинули під час аварії на човні на північному заході провінції Хайбер-Пахтунхва.

На місці аварії автобуса чиновник адміністрації Хамза Анжум сказав, що "тіла мертвих... невпізнанні".

Анжум додав, що 40 трупів були витягнуті з місця аварії разом із трьома пораненими, один з яких незабаром помер. Решта двоє тих, хто вижив, перебували у "важкому" стані.

Повідомляється, що автобус перевозив загалом 48 пасажирів, коли напередодні в неділю він врізався в стовп на мосту та з’їхав з курсу. Він подорожував уночі між столицею провінції Белуджистан Кветтою та південним портовим містом Карачі.

"Є побоювання, що водій міг заснути", - сказав Анжум, також згадавши, що він перевищив швидкість під час міжміської поїздки.

"Ми розслідуємо причини аварії", - сказав він, додавши, що тести ДНК будуть використані для встановлення ідентичності останків, які були "дуже понівечені".

Представник місцевої поліції Мір Рауф у Хайбер-Пахтунхва повідомив AFP, що всі загиблі, яких вилучили з озера, були віком від семи до 14 років.

За його словами, ще 11 дітей вдалося врятувати, шестеро з них перебувають у важкому стані. Проте ще дев’ять осіб залишаються зниклими безвісти.

"Рятувальна операція триває", - сказав Рауф AFP.

Контекст

Занедбані автомагістралі, слабкі заходи безпеки та необачне водіння сприяють жахливій безпеці дорожнього руху в Пакистані.

Пасажирські автобуси часто переповнені, а ремені безпеки не пристібаються, що означає високу кількість загиблих в аваріях.

У листопаді на півдні Пакистану 20 людей, у тому числі 11 дітей, загинули, коли мікроавтобус врізався в глибоку затоплену водою канаву.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2018 році на дорогах Пакистану загинули понад 27 тисяч людей.

У Пакистані також поширені масові випадки утоплення, коли старі та перевантажені судна втрачають стійкість і перекидають пасажирів у воду.